6 Ay Kınası Hazırlıkları Nasıl Yapılır? 6 Ay Kınası Malzemeleri ve Yapılışı

6 Ay Kınası Hazırlıkları

1.Lavanta keseleri Nasıl yapılır?: Malzemeler: Kumaş, elyaf, lavanta, keçe. Lavanta keselerinin dış kısmında basma kumaş kullandım. İçlerine lavanta ve elyaf koydum. Ağızlarını ip ile bağladım ve üstlerine keçeden kalpler diktim.

 

2. Kalpli çubuklar Nasıl yapılır?: Malzemeler: Keçe, elyaf, yapay altın, silikon tabancası.Keçeyi kalp şeklinde kesip içine elyaf koyarak diktim. Silikon tabancası ile çubukla birleştirdim. Kınada kullanacağım için üzerine minik bir altın yapıştırdım.

 

3. Kasnakta Kapı Süsü: Malzemeler: Kasnak, Basma kumaş, keçe, yapay altın boncuklar. Kasnağa kumaşı yerleştirip üzerine kuş şeklinde kestiğim keçelerin içini elyafla doldurarak dikip yerleştirdim. Siz de arzuya göre renk ve şekil çıkartabilrisiniz.

 

4. Grapon ponponlar: Malzemeler: Grapon kağıt, makas, ip. 8 kat grapon kağıdını aynı hizada kesip katlayarak ortasından bir ip bağladım. Kenarlarını kırptım ve kağıdın aralarını bir bir açtım. (sitede daha evvel bunun tarifini yayınlamıştık)

 

5. Flamalar: Basma ve tül kumaştan 2 çeşit flama hazırladım. Birleşince üçgen şekil alacak şekilde 2 kat basma kumaşı kestim. Kenarlarını dikiş makinasında diktim ve hazır.

 

6. Sandalye süslemeleri: Tülü sandalyenin arka kısmından bağladım ve kalp şeklinde kestiğim keçe kumaşlarla hareketlendirdim.

6_ay_kinasi_yapilisi

6_ay_kinasi_yapilisi2

6_ay_kinasi_yapilisi3

6_ay_kinasi_yapilisi4

6_ay_kinasi_yapilisi5

6_ay_kinasi_yapilisi6

6_ay_kinasi_yapilisi7

 

6 Ay Kınası Malzemeleri 

6_ay_kinasi_malzemeleri