Organik Bebe Bisküvisi Yapılışı

Organik Bebe Bisküvisi Yapılışı

Evde organik bebe bisküvisi yapılabilir mi? Organik bebe bisküvisi yapılışı nasıldır? Bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Bebeğiniz artık ek gıdalara geçtiyse ve hazır bebe bisküvilerini bebeğinize yedirmek istemiyorsanız evde organik malzemelerle bebe bisküvisini kendiniz yapabilirsiniz. Hem içine koyduğunuz malzemelerden emin olursunuz hem de organik olması yönünden içiniz rahat eder. Şimdi Organik Bebe Bisküvisi nin nasıl yapıldığını anlatmadan önce, malzemeleri sıralayalım.

Organik Bebe Bisküvisi İçin Gerekli Malzemeler
1 çay bardağı tam buğday unu
1 çay bardağı pirinç unu
2 tatlı kaşığı irmik
4 tatlı kaşığı süt
1 yumurta sarısı
2 tatlı kaşığı bal ya da pekmez ya da meyve püresi
4 tatlı kaşığı tuzsuz tereyağı
Organik Bebe Bisküvisi Yapılışı
Öncelikle 4 tatlı kaşığı tereyağını oda sıcaklığında bekletin ve üzerine; 1 çay bardağı tam buğday unu,1 çay bardağı pirinç unu, 2 tatlı kaşığı irmik, 4 tatlı kaşığı süt, 1 yumurta sarısı, 2 tatlı kaşığı bal ya da pekmez ya da meyve püresini ekleyip hamur elde edin. Şekil verip pişirin. Burada dikkat etmeniz gereken bal ya da pekmez yerine meyve püresi kullanmanız. Uzmanlar bal ya da pekmezin yüksek ısıya maruz kalmaması gerektiği görüşündeler. Pişirmeden önce ekleyecekseniz meyve püresi eklemeniz faydanıza olacaktır. Ya da bal veya pekmezi eklemeyip piştikten sonra bal ya da pekmeze batırarak bebeğinize vermeniz. En önemli husus bebeğinize bu bisküviyi vermeden önce doktorunuza danışın ve içindeki malzemelere karşı bebeğinizin alerjisi olup olmadığından emin olun.

bebe_biskuvisi

003 Ankara Özel Ders

 ÖZEL DERSLER - İSTER KIZILAY'DAKİ DERS MERKEZİMİZDE - İSTER  EVİNİZDE WEB: www.eryamanozelders.com

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Kadromuzda her ders grubundan öğretmenimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent ve Ankara Üniversiteleri gibi seçkin üniversite mezunları da kadromuzda bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir