Cep Telefonu Şarj Standı Yapımı | Pratik Zeka!

Evlerimizde çoğu zaman cep telefonlarımızı şarj ederken yaşadığımız sorunlardan birisi, cep telefonunu koyacak yer bulamamak olduğu konusunda hemfikiriz. Gerek cep telefonlarının şarj kablolarının uzunluğu gerekse evde pirizlerin kendi ev dekorumuza zıt yerlerde duruyor olması, şarj ederken telefonu nereye koymamız gerektiği konusunda bizim için soru işareti oluşturuyor. Sizler de bu sorunu yaşıyor ve cep telefonunu şarj ederken yere koymak istemiyorsanız aşağıdaki örnekte de görüldüğü gibi bir karton stant tasarlayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin…

Cep Telefonu Sarj Aleti Standı Aparatı yapmak için aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bir cetvel yardımıyla 20 santimetre uzunluğunda bir kalıp çıkartıyoruz ve uç kısımlarını şarz aletinin fiş kısmının çapında ikişer tane halka açıyoruz.

cep-telefonu-sarz-standi-stanti-aparati-sarj-sorunu-sarz-sarz-problemi (2)

 

Daha sonra bu kalıbı cep telefonu sarj standı yapacağımız kartonun üzerine koyuyoruz ve maket bıçağı ya da makas yardımıyla kesiyoruz.

cep-telefonu-sarz-standi-stanti-aparati-sarj-sorunu-sarz-sarz-problemi (1)

Daha sonra orta noktasının eşit uzunluklarında iki mesafeyi yaklaşık bir santim kalınlık oluşturarak yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi katlıyoruz. Daha sonra kat izi de yaptığımız cep telefonu şarj standını aşağıdaki gibi kullanabiliriz.

cep-telefonu-sarz-standi-stanti-aparati-sarj-sorunu-sarz-sarz-problemi (3)

Bu şekilde hem daha kolay, daha rahat şarj edeceğiz. Üstelik telefonumuz hareket etmediğinden dolayı çoğu zaman başımıza gelen şarz ederken temassızlık durumu misali şarj olduğunu düşünüp de aslında şarj olmayan telefon gibi bir olayla da karşılaşmayız. Hem de çocuklarımızın şarj olan telefonlara ulaşıp zarar vermelerini ya da kendilerinin zarar görmelerini engellemiş oluruz. Kolay gelsin…