Eski Kotlardan, Kumaşlardan Patchwork Çanta Yapımı | Tasarım Harikası!

Sitemizin takipçilerinden Hayriye Koçak Batıkan Hanım, eskiyen kot pantolonları kesip birbirine yama yapıp patchwork otantik heybeler, kaşe kumaş çantalar meydana getiriyor. Sizler de Hayriye hanımın kumaşlardan, eski kotlardan yaptığı patchwork kırkyama çanta, heybe tasarımlarına bakarak fikirler üretebilirsiniz. Evde kumaşlardan kendi tasarımınız olan çantalar, heybeler yapmak  istiyorsanız işte bu resimler tam da size göre!

Hayriye Hanım kumaşlardan, eski kotlardan çanta yapmak için kare ya da üçgen şeklinde kestiği kotları veya kumaşları spontane bir şekilde birbirine yamalıyor. Daha sonra dikilen kumaşları istediği büyüklüklerde otantik çanta ya da heybe yapmak için kesiyor. Kalıpları çıkardıktan sonra uyumlu bir astar kumaşıyla iç kısmını da dikiyor. Elindeki mevcut dantel, kurdele, fermuar gibi aksesuarlarla da dışını süslüyor. Çantaların kulplarını da aynı kumaşlardan sağlam bir şekilde dikiş makinesi ya da iğneyle dikerek kalıba dikiyor. Çantaların ağız kısımları için gerek ikiye katlayıp büzgülü bir açma kapama formülü ya da fermuar dikerek açıp kapatılan bir çanta oluşturuyor. Hayriye hanım ayrıca yaptığı ürünleri pazarlamayı da seviyor. Kendisinin yaptığı el emeği göz nuru otantik çantaları ve heybeleri satın almak için facebook adresi üzerinden kendisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sizler de kumaşlardan çanta yapımı hakkında fikirler geliştirmek istiyorsanız Hayriye Hanım’ın bu paylaşımlarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Kendisine ellerine sağlık diyor ve yeni çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. Paylaşımı için Teşekkürler…

kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (1) kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (2) kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (3) kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (4) kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (5) kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (6) kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (7) kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (8) kumaslardan-kirkyama-patchwork-canta-yapimi-yapilisi-heybe-el-cantasi-yapimi-eski-kotlardan (9)