Kahve Fincanından Dekoratif Mumluk Yapımı

Dekoratif Mumluk nasıl yapılır, kullanmadığımız fincanlardan neler yapabiliriz, fincanlardan nasıl süsler yapılır diye soruyorsak eğer karşımıza fincandan mumluk yapmak gibi ilginç bir fikir çıkıyor. Adımları teker teker takip ederek bizler de evlerimizde dekoratif, ilginç mumluklar, şamdanlar yapabiliriz.

İlk olarak aşağıda resimde de görüldüğü gibi kullanmak istediğimiz mumu bir güzel rendeliyoruz.
kahve-fincanindan-dekoratif-mumluk-yapimi (5)

Daha sonra teneke bir kavanozun ya da bir bardağın içerisine mum rendelerini koyarak sıcak suyun içerisinde suya temas ettirmeden erimesini sağlıyoruz.

kahve-fincanindan-dekoratif-mumluk-yapimi (3)

Daha sonra eriyen mumlarımızı, fincanın içerisine daldırdığımız ve çubuk ya da mandal yardımıyla sabitlediğimiz mum ipinin etrafından bir güzel döküyoruz.

kahve-fincanindan-dekoratif-mumluk-yapimi (2)

Daha sonra donması için buzdolabına ya da soğuk bir yere koyabiliriz. Bozdolabına koymak pek yararlı olmayabilir çünkü mum ipini nemlendirecek ve yanmasını zorlaştıracaktır.

İşte karşımızda fincandan yapılmış bir mumluk örneği. Üstelik alt kısmına kahve fincanını da koyarak hem hoş bir görüntü vermiş olacağız hem de eğer mum kenarlardan taşarsa, zor çıktığı bilinen mum lekesinin fincan altlığında kalmasını sağlarız.

Kolay gelsin…

kahve-fincanindan-dekoratif-mumluk-yapimi (1)