Keçeden Kalpli Kitap Ayracı Yapımı

Son zamanlarda hanımların hobilerinde, el emeklerinde neredeyse en fazla kullandığı ve yapısıyla da her işe elverişli bir malzeme olan keçeden kolay kitap ayracı yapımını sizinle paylaşacağız. Siz de aşağıdaki keçe kitap ayracı modellerine bakarak evlerinizde daha değişik ve sevimli adeta insana kitap okuma şevki veren keçe kitap ayraçları yapabilirsiniz.

Bu gördüğünüz keçe kitap ayracı modelinin yapımı da gayet kolay. İlk etapta sabun yardımıyla keçe üzerinde kalp şekli çiziyoruz. Eğer sabun yoksa daha düzgün bir keçe kalp kalıbı çıkarmak için kağıt ya da karton kalıp kullanabilirsiniz. Üzerine desen yapacağımız parçayı, parçaları birbirine dikmeden önce iğne iplik yardımıyla desenleyebiliriz. Daha sonra keçe kalp şeklinin sivri kısmını düzgün bir şekilde birbirine dikiyoruz ve dikiş bitim ve başlangıç yerlerini düğümleyerek sabitliyoruz. İşte kalpli keçeden kitap ayracı yapımı bu kadar basit. Kolay gelsin…

keceden-kalp-seklinde-kitap-ayraci

Dilerseniz de Ataçlı Kalpli Keçe Kitap Ayracı yapmak da çok kolay. Yukarıdaki resimde bir kısmını iğnelediğimiz keçelerin tamamını dikiyoruz ve ataçın arka kısmını keçenin içine girecek şekilde sabitliyoruz. Bu sabitleme işlemini dilersek silikon tabancasıyla dilersek de dikerek yapabiliriz.

keceden-kalp-seklinde-kitap-ayraci-yapimi