Klasik Renkli Dostluk Bilekliği Nasıl Yapılır? Dostluk Bilekliği Yapılışı

Klasik Renkli Dostluk Bilekliği Nasıl Yapılır? Dostluk Bilekliği Yapılışı | How To Make Friendship Bracelet – Step by Step

Son zamanlarda gençlerin gözdesi olan rengarenk dostluk bileklerinin yapılışı da aynı zamanda çok eğlenceli. Sizler de arkadaşlarınız ya da sevdikleriniz için en beğendiğiniz renklerde ipler kullanarak birbirinden güzel arkadaşlık bilekliklerini yapabilirsiniz. Kolay arkadaşlık, dostluk bilekliği yapmak için aşağıdaki resimlerdeki adımları izleyebilirsiniz.

İlk olarak resimlerde de görüldüğü gibi 8 adet farklı renklerde iplerimizi alıyoruz ve bu dört farklı renkteki ipi simetrik olarak diziyoruz.

Sağlam durması için örgüye başlayacağımız kısmı bir yere sabitleyebiliriz.

Ardından ikinci resimde de görüldüğü gibi düğüm atıyoruz ve ikinci üçüncü ipte de aynı işlemi uyguluyoruz.

Üçüncü düğümden sonra sabitlediğimiz birinci ipliğimizde uyguladığımız hamlenin aynısını diğer en uçtaki ipliğimizle de simetrik olarak uyguluyoruz.

Sağdaki üç ipe de uyguladıktan sonra yavaş yavaş şekillenen dostluk, arkadaşık bilekliğimizi örmeye devam ederken diğer iplerde de aynı işlemi uyguluyoruz.

Avrupa’da friendship bracelet olarak tanınan dostluk, arkadaşlık bilekliği olarak da tabir edilen dostluk bilekliğini örmek yerine takı dükkanlarında da bulabilirsiniz.

friendshipbracelet01

IMG_4902a

1 Response

  1. Keziban dedi ki:

    10 adımda bileklik yapılışı çok kolay, ben de tuttuğum takım renklerinde yapacağım teşkkrler 🙂