Kurdeleden Yüzük Yapılışı – Anlatımlı

Bu yazımızda Kurdeleden Yüzük yapımı hakkında kısa bir bilgi paylaşacağız ve ayrıca yapmış olduğumuz bir örneği de sizlerle paylaşıyoruz. Her zaman altın-gümüş gibi değerli şeylerden oluşturulmuş takı takmak şık olmayabilir, bazen şimdi göstereceğimiz şekilde yüzükler ve takılar yaparak da güzel ve naif takılar yapıp takabilirsiniz. Yapılışı oldukça basit olan bir takımızdır. Özellikle imitasyon ürünler takmak istemediğimiz küçük çocuklara yapılabilir. Çünkü küçük çocuklarımızın tenleri çok nazik olduğu için imitasyon ürüne karşı alerjileri olabilir. Tamamen kumaştan bir yüzük neden olmasın?

Öncelikle istediğiniz renkte bir cm eninde bir kurdele, aynı renkte bir iplik, ve bunların yüzük kısmını oluşturacak biraz kalın bir ip veya elastik bir ip. Bunları birbirine dikebilmek için ise iğne gerekmektedir.

Kurdeleden_yuzuk_yapimi01

1. Adım: Öncelikle Resmin sol tarafında gerekli malzemelerimizi görmekteyiz. Sonra da resmin sağ tarafında yapacağımız ilk işlem olan elastik ipimizi yuvarlak yapabilmek için iki ucunu birbirine diktiğimizi görüyoruz.

 

Kurdeleden_yuzuk_yapimi02 

2. Adım: Kurdelenize gerekli şekli verdikten sonra elastik ipinizle birbirine dikin. Burada dikeceğiniz ipin rengini siz zevkinize göre belirleyin. Ben kırmızı kurdeleye kırmızı renkte bir ip kullandım.

Kurdeleden Yüzük Yapılışı – Sonuç

Kurdeleden_yuzuk_yapimi03

Kurdeleden_yuzuk_yapimi04