İki Aylık Bebek Aktiviteleri Nelerdir?

İKİ AYLIK BEBEĞİM VAR. ONUNLA NE GİBİ AKTİVİTELER YAPABİLİRİM?
Bebeğiniz iki aylık oldu ve her geçen gün daha da büyüyor. Onun büyümesiyle daha hareketlendiğini görecek ve birlikte vakit geçirmek isteyeceksiniz. Bu geçirdiğiniz vaktin kaliteli olmasını istiyor ve onun kişisel gelişimine katkı sağlayacak şekilde olmasını istiyor olabilirsiniz. İki aylık bebeğim var ve çeşitli aktiviteler yapmak istiyorum diyorsanız bu yazımız tam size göre.
ÇINGIRAK İLE OYNAMAK
Çıngırak oyuncağı iki aylık için ideal bir oyuncak. Çıngırağı sağa sola hareket ettirin. Ayrıca çıngırağı bebeğinizin eline de verebilirsiniz. Bu aktivite ile bebeğinizin el-göz koordinasyonuna katkı sağlamış olacaksınız. Çıkarttığı sese odaklanmaya çalışan bebeğiniz için sese karşı duyarlılığı da artacaktır.
EL PARMAKLARI VE AYAK PARMAKLARI
pamaklar

Bebeğinizin tenine dokunmak onu güvende hissetmesine yardımcı olur. Bebeğinizin eline nazikçe dokunun ve elinizi tutmasını sağlayın. Daha sonra ayağını okşayın. Tabi ki dokunuşlarınız gıdıklayıcı olmasın. Bebeğinizle tensel iletişim onun dokunma hassasiyetini geliştirecek ve yalnız olmadığını ve güvende olduğunu hissettirecek. Bu dokunuşlar inanın ebeveyn olarak size de çok iyi gelecek.

AŞAĞI YUKARI HAFİF ZIPLATMALAR
asagi_yukari_hareketleriBebekler havada uçar gibi olan hareketleri çok severler. Bebeğinizi biraz havaya kaldırıp indirerek yapabilirsiniz. Bu aktivite bebeğinizin hareket ve odaklanma duyusunun gelişmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca sallanan sandalye ya da sallanan salıncağa oturup bebeğinizi kucağınıza alıp hem sallanıp hem de şarkı söylerseniz bebeğinizin işitsel duyusunun gelişimine katkı sağlamış olursunuz.

 

 

BAHÇE YA DA ÇİMLİ YUMUŞAK BİR ALANA ÇIKARMAK
Bebeğinizin hem Güneş ışığından faydalanmasını sağlayacak hem de keyifli vakit geçireceksiniz. Büyük bir battaniye alın ve çimlerin üzerine serin. Bebeğinizi de üşümeyeceği kadar kıyafeti kalacak şekilde kıyafetlerini çıkarın. Battaniyenin bir ucundan tutup bebeğinizi sağa sola hareket ettirin. Bebeğinizin hoşuna gittiğini göreceksiniz. Biraz böyle vakit geçirince bebeğinizin elini tutup yanına uzanabilirsiniz. Bu aktivite bebeğinize iyi geldiği kadar size de keyif verecektir.

You may also like...