Renkli İplerle Kaplanan Duvar Askısı Yapımı

Rengarenk ürün kaplama konseptine aşina olduğum için renkli iplerle arkadaşlık yapıyorum. Cansız, renksiz ne tür eşyanız varsa, renkli boyalarla boyayarak veya renkli iplerle sararak eğlenceli hale getirebilirsiniz.

İplik kaplama sayesinde, belki de atmak üzere olduğunuz eşyalarınıza can verebilirsiniz. Kullanım ömürlerini arttırabilirsiniz. Bu yazımızın da amacı sizlere ilham vermektir.

Kızımın yatak odasını dekore ederken, ikinci el dükkanlarda ve garaj satışlarında objeler arıyordum. Herhangi bir sıradan eşya, ister vintage, ister biraz hasar görmüş olsun, ister bizim tarzımız olmasın, renkli iplikle biraz kaplanarak ve işçilikle sıra dışı bir dekor haline gelebilir.

Bu kırmızı askılığı bulduğumda, kızlarımızın dolabında eğlenceli bir parçaya dönüşebileceğini biliyordum. Evinizde eski olan bir ürünü de kullanabilirsiniz.

Eğer bunun gibi bir eşyanız olursa ve  iplik kaplama yapmak istediğinizde, tek ihtiyacınız olan şey renkli ip ve yapıştırıcı maddedir. Silikon veya tutkal olabilir.

Bir ipliği, ihtiyacınız kadar kesin ve ardından eşyanın etrafına sıkıca sarın, böylece ipliği eşyaya uygun hale getirin.

Bahsettiğim gibi, uzun bir ipliği bitirdiğinizde sıcak tutkal işe yarayacaktır. Ya da silikonla yapıştırabilirsiniz.

 


Size birkaç dizayn önerisi daha vereyim. Sehpalarınızın ayaklarını, sandalyelerinizin ayaklarınız, ferforje eşyalarınızı, değişik renklerde ipliklerle rahatlıkla dolayıp silikonla yapıştırabilirsiniz.  Ya da eski bir masa lambası..