Gömlekten Elbise Nasıl Yapılır?

Evde olan malzemelerle küçük kızınıza elbise yapımı. Gömlekten elbise yapımı

Küçük kızınız büyümeye başladı ve elbise giydirmek gerçekten çok hoşunuza gidiyor değil mi? Ayrıca kendiniz üretmeyi de seviyorsanız bu gün anlatacağım elbise yapımı tam size göre. Panik yapmayın hemen. Gerçekten evde olan malzemelerle yapacağız bu anlatacağım elbiseyi. Eşinizin kullanmadığı gömlek vardır muhtemelen evinizde. Ya da baba-kız kombini oluşturmak istediniz. Ama nasıl yapacağım diye düşünüyorsanız bu elbiseyi yapabilirsiniz. Öyle çok dikiş bilgisi de yok hem de Yapacağımız bu elbiseyi hediye bile edebilirsiniz. Bir kız yeğeniniz mi var ya da kuzeniniz. İşte hem hesaplı hem de el emeği olan harika bir elbise. Şimdiden heyecanlandığınızın farkındayım. Sözü daha fazla uzatmadan anlatmaya başlayalım.
Elbise yapmak istediğiniz gömleği alarak başlayalım elbise yapımına. İlk olarak bir dikiş sökücü ile kol ve yakasını kumaşa zarar vermeden çıkaralım. Daha sonra yaka kısmını arka kısma bir iğne yardımıyla sabitleyelim ve sabitlediğimiz kısmı arka taraftan ön tarafa doğru ütü buharıyla güzel bir şekilde düzleştirelim. Kullandığınız gömlek kızınıza büyük gelecek gibiyse küçük bir ayar yapmak lazım. Kol deliğinin alt kısmına 5 – 6 cm dikerek bu sorunu giderebilirsiniz. Deneme yanılma ile ölçerek ortadaki pileli kısmı kızınızın beline gelecek şekilde tutturun. Sonra ters çevirin. Sonra düz bir çizgi olacak şekilde ütüleyin. Her iki elbise de gerçekten harika oldu. Yalnız kullandığım gömleklerden biri büyük olduğu için kol altlarından biraz almam gerekti. Sizde içinizden gelen renkte ve desende yapabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Kızınıza giydirince içinizdeki mutluluğu düşünün. Gerçekten harika bir fikir. Hemen yapmalısınız. Kolay gelsin şimdiden.

gomlekten_elbise_yapimi_1 gomlekten_elbise_yapimi_2 gomlekten_elbise_yapimi_3 gomlekten_elbise_yapimi_4 gomlekten_elbise_yapimi_5

You may also like...