Pembe Örgü Bebek Hırkası Yapılışı – Anatımlı

Pembe Bebek Hırkası Yapılışı – Anatımlı

Bu yazımızda Örgüden Pembe Renkli ve Düğmeli, Desenli Kız Bebek Hırkası Yapımı hakkında kısa bir bilgi paylaşacağız ve ayrıca yapmış olduğumuz bir örneği de sizlerle paylaşıyoruz. Bu şiş ile örülen bebek hırka modelimizin yapılışı da şu şekildedir:

Pembe Bebek Hırkası İçin Gerekli Malzemeler:

*Pembe bebek örgü ipi

*3 numara örgü şişi

Pembe Bebek Hırkası Yapılışı:

Öncelikle ön parçalardan işlemeye başlıyoruz. 45 ilmekle hırkamızı örmeye başlıyoruz. Pirinç örgü tekniği ile hırkamızın başlangıcını işliyoruz.

4 sıra pirinç işi ördükten sonra diyagramdaki hasır örgüyü örüyoruz.  4 düz 6 haroşe olarak hırkamızı örmeye devam ediyoruz.  20 cm işledikten sonra kol evine gelince tek tek yani birer ilmek kesiyoruz.

Diğer tarafın parçasını da benzer biçimde örüyoruz.

Arka parçayı ise 90 göz kuruyoruz.  Tekrar pirinç işi örüp 4 sıra sonra 4 düz 6 haroşe yapıyoruz.  20 cm işledikten sonra kol evine gelince birer göz kuruyoruz.

Hırkamızda kol kesimini ise reglan şeklinde uyguluyoruz. Kollar içinse 30 ilmek ile başlayıp 3 sırada bir 1 ‘ er ilmek arttırıyoruz.

Kol evine gelince 1′ilmek kesiyoruz her sırada.

Finalde ise yakadan 90 ilmek alıp örgümüzü pirinç işi örüp tamamlıyoruz. Dikerek hırkayı kullanım aşamasına getiriyoruz.

el-örgüsü-bebek-hırka-modelleri2

You may also like...