5 Adımda Evde Renkli Dudak Kremi Yapımı

Evinizde doğal yollardan bir dudak kremi yapabilirsiniz fakat doğru renk tonunu tutturmak zor olabilir ama asla pahalı değildir. Birkaç kolay adımda evde ucuz dudak kremi yapabilirsiniz.Aslında bu yapacağımız örnek, renkli dudak kremi yapımıdır. Hatta ruj niyetine de kullanabilirsiniz.

Şimdi sizlere 5 adımda kolayca renkli dudak kremi veya ruj yapımını anlatacağız. Fakat sizlerden ricamız, yazıdaki bütün adımları ilk önce okuyun, daha sonra yapımına başlayınız.

evde_dudak_dolgunlugu
Birinci adım: Gerekli Malzemeler

Göz Farı, Vazelin veya dudaklarınız için kullanabileceğiniz yaplar içeren krem (hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, bitkisel yağ veya bebek yağı)

Eski ruj veya dudak kremi kabı
İkinci adım: Kabı yıkama ve temizleme

Öncelikle daha önceden kullanmış olduğunuz ruj veya dudak kremi kaplarını iyi bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Hijyene önem veriyoruz.

 

Üçüncü adım: Seçtiğiniz renkteki göz farını dışarıya çıkartmak

Buradaki husus; hangi renkte bir ruj istiyorsanız, o renkte bir göz farını bir kabın içerisine far setinden dışarıya çıkartmak. Beğendiğiniz bir rengi seçin.

 

Dördüncü adım: Yağı Karıştırma

Yukarıda bahsettiğimiz yağ çeşitlerinden birisini bu göz farınızla kürdan yardımıyla karıştırınız. Burada en çok dikkat edeceğiniz şey miktardır. Çok büyük parçalar karıştırmayınız, çünkü kabımızın büyüklüğüne göre bir karışım yapacağınızı unutmayınız. Hiç topak kalmasın, çok iyi dağılmış bir karışım olmalı.

 

Beşinci adım: Vazelin ekleme

Şimdi az önceki karışımınıza vazelin ekleyerek iyice karıştırın. Oldukça yoğun bir kıvama gelecektir. Bunu kabınızın içine boşaltıp, dolabınızda muhafaza ediniz. Gereken sertliğe ulaşacaktır.