Dudak Bakımı için Evde Dudak Balmı Tarifleri

Evde Dudak Balmı Tarifleri
Yüzümüzde en çok dikkat edilen bölge dudaklarımızdır, konuşurken insanlar dudaklarımıza bakarlar. Eğer dudaklarınızı sürekli dilinizle ıslatıyorsanız, bu zamanla dudakta çatlamalara sebebiyet vermektedir. Kozmetik ürünleri olduça pahalıdır ve ev ekeonominize katkı sağlamak istiyorsanız ve katkı maddelerinden uzak durmak istiyorsanız, evinizde doğal ürünlerin karışımını kendiniz yaparak dudak kremine veya diğer adıyla dudak balmına sahip olabilirsiniz.
Eğer dudaklarınız kış soğuklarında veya kavurucu yaz sıcaklarında sürekli çatlıyorsa vereceğimiz tarif şu şekildedir; 1 yemek kaşığı tatlı badem yağını, eritilmiş 1 yemek kaşığı bal mumu, 1 tatlı kaşığı hint e karite yağını karıştırarak cam bir şişeye koyuyoruz ve soğumasını bekliyoruz. Oluşturmuş olduğumuz bu doğal kremimizi her gün düzenli olarak sürdükten sonra dudak çatlaklarınız iyileşecektir. Karışımı buzdolabında 5-6 ay muhafaza edebilirsiniz.

ev_yapimi_dudak_kremi_yapilisi_tarifi
Eğer dudaklarınız dolgunsa, tavsiye edeceğimiz dudak balmı tarifimiz şu şekildedir; 1 yemek kaşığı bal ve balmumu, yarım kahve fincanı badem yağını karıştırın. Bal mumu yine önceki tarif gibi eritilerek karıştırıldıktan sonra soğumaya bırakılacaktır. Dolgun dudaklara sürülen bu krem sayesinde dudaklar nemlenecek ve tekrar canlı görüntüsüne kavuşacaktır. Yapmış olduğunuz bu kremi buzdolabında 2 hafta muhafaza edebilirsiniz.
Ev yapımı dudak balmı için sıradaki tarifimiz; 1 tatlı kaşığı eritilmiş bal mumu, 2 yemek kaşığı fındık yağı ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra soğumasını bekleyin ve dudaklarınıza sürmeye başlayabilirsiniz. Bu kremi buzdolabında 3 hafta muhafaza edebilirsiniz.
Evde yapılan dudak parlatıcı tarifi; dudakları sadece nemlendirmekle kalmayın, doğal parlaklık da kazandırmak güzel olur. 1 yemek kaşığı bal mumunu yine cam bir kasede eritiyoruz ve 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırdıktan sonra soğumaya bırakıyoruz. Daha sonra içerisine 1 yemek kaşığı hint, badem ve jojoba yağlarını ekleyip karıştırıyoruz. Doğal dudak parlatıcı kreminizin 2 hafta boyunca saklayabilirsiniz.22
Özellikle kış aylarındaki soğuklarda ve dudaklar çok çatlama ve kuruma meydana gelir. Bunun nedeni dilinizle sürekli dudağınız ıslatmanızdan kaynaklanır. Soğuk günlerde bu huyunuzdan vazgeçin ve evde dudak bakımı için krem tariflerinden yapabileceğinizi hazırlayın ve düzenli olarak kullanın.