Dudak Kremi Nasıl Seçilir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dudak Kremleri veya diğer adıyla Dudak Balsamları kullanma nedenlerimizin en başında vücudumuzun nemlendirilmeye  ihtiyaç duymasıdır. Bu konuda da en hassas bölgemiz dudaklarımız. Birçoğumuzun yaşadığı özellikle kış aylarındaki soğuklarda ve yaz aylarındaki aşırı sıcaklarda meydana gelen çatlama sorunu hem estetik açıdan hem de sağlık açısından sıkınıya sebep olmaktadır. Dudak kremleri diğer adıyla dudak balsamı işte tam bu konuda devreye giriyor.

Dudak bakımına ve daha doğrusu sağlığına dikkat eden birisi iseniz, dadak balsamları tam size göre. Dudaklarınızın bakımlı görünürken aynı anda ruj sürdükten sonra istediğiniz etkiyi oluştursun istiyorsanız kesinlikle bir dudak kremi kullanmalısınız. Rüzgar, güneş ve kuru hava gibi bir çok sebep ya da hastalık durumları sizde bazı dudak problemlerine sebep olabilir. Bu dudak sorunlarına dudak bakımını düzenli olarak yaparak ve kendinize uygun bir dudak kremi kullanarak çözüm bulabilirsiniz.

Yapısı ne kadar nemlendiricili olursa olsun, rujunuzu sürmeden evvel dudaktaki çatlaklı görünümü ortadan kaldırmak için dudak kremi sürmeniz, arzu ettiğiniz pürüzsüz görünümü elde etmenizde yüksek ölçüde fayda sağlayacaktır.

Dudak_Kremi_Seciminde_Dikkat_Edilmesi_Gerekenler_Nelerdir

Siz de gün içerisinde sürekli kuruyup çatladıklarını düşünüyorsanız, dudak kremi seçiminde şu noktalara dikkat etmelisiniz :

İçinde güneş koruması (SPF) ve vitaminler (A,C,E) içeren dudak balsamlarını seçmeye dikkat etmelisiniz. Çatlamayı engelleme ve tedavi etmede bu vitaminler tam size göre.
Aromalı olan dudak kremleri dudaklara güzel bir tat verir. Fakat unutmayın ki içinde ne kadar çok kimyasal madde olursa iyileşme ve tedavi süreciniz o kadar yavaşlar.
Organik içerikli dudak kremlerini seçmelisiniz. Organik içerik bulundurduğunu belirten ve güvendiğiniz ürünler dudağınıza tedavi sürecinde çok fazla yardımcı olacaktır.
Daha az kimyasal içerdiğini bildiğimiz, renksiz ve tatlandırıcı bulunmayan dudak kremlerini daha fazla tercih etmeliyiz.
Hindistan cevizi yağı, balmumu, nane ve Shea yağı içeren dudak kremleri diğerlerine göre daha doğal içerikli ürünlerdir. Sitemizde de ev yapımı doğal dudak kremi yapımını anlatan yazılara ulaşabilirsiniz. Lütfen Buraya Tıklayınız.
İçinde vazelin ve mentol olan dudak kremleri sentetik madde içereceğinden bu tarz dudak balmlarını uzak durmaya çabalayın.
Elinizden geldiğince doğal dudak kremlerini tercih edin.
Eğer amacınız sadece rujunuzun mükemmel görünümünü elde etmekse wax (balmumu) içerikli dudak kremlerini öneriyoruz.
Yarılma gibi dudak problemiyle karşı karşıya kaldığınızda aldığınız doğal içerikli dudak kremini her gece uyumadan önce uygulamanızda yarar bulunmaktadır.