Dudakları Dolgun Gösterme Yolları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere dudakları kalın göstermek isteyen ince dudak sahibi kadınlara birkaç tüyo vereceğiz. Bunun için dikkat edeceğimiz en önemli şey ruj sürme tekniğidir.

Dudaklarınızı dolgun ve kalın göstermek için yapılması gerekenlerden bazıları şöyledir. Sizlerde yazımızın altına bu işlemi nasıl yaptığınızı anlatabilirsiniz 😉

Yapılması gerekenler:

Öncelikle dudak çizgisi çizdiğinizi zaman her zaman bir adım öndesiniz demektir. Dudak çizgisi çekerken dudaklarınızı kapalı tutun ve ucu sivri bir kalem kullanın. Dudak çizgisi için en iyi yöntem dudağınızın üst, orta V kısmından başlamanız, daha sonra köşe kısımlarına doğru kısa dokunuşlar yapın. Alt dudağınız için de yine aynı şekilde ortadan başlayarak kenarlara doğru ilerleyin.

dudak_dolgunlastirici_ruj_yapimi

Eğer dudaklarınızda dolgun bir görünüm arzu ediyorsanız, kalemi dudak çizginizin hemen dışından çekin. Fakat siz dudaklarım doğal görünsün diyorsanız, dudak çizginizin hemen üzerinden çizmeniz gerekmektedir.

Şimdi ben ruju sürdüm ama bu biraz kalıcı olmasını istiyorsanız, önce kalemle dudağınızı hafifçe boyadıktan sonra  rujunuzu sürebilirsiniz.  Eğer koyu tonlarda bir dudak kalemiyle bu tekniği uygularsanız rujunuz dudağınızda koyu gözükecektir. Buna dikkat eetmeniz gerekmektedir.

Son olarak; daha iyi bir sonuç elde etmek için, rujunuzu uygularken fırçayla sürmeniz gerekmektedir. Unutmayalım ki “En profesyonel makyaj ustaları ruju asla fırçasız sürmez.”

You may also like...