Keçeden Oyuncak Yapımı ( Keçeden bulut ve gökkuşağı yapımı) – Görüntülü Anlatımlı

Bu örneğimizde Keçeden Oyuncak Yapımı ( Keçeden bulut ve gökkuşağı yapımı) hakkında kısa bir bilgi paylaşacağız ve ayrıca yapmış olduğumuz bir örneği de sizlerle paylaşıyoruz. Keçeden Oyuncak Yapımı ( Keçeden bulut ve gökkuşağı yapımı) da şu şekildedir:

Keçeden Oyuncak Yapımı Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler

1: Beyaz Renkli Keçe

2: Farklı Renklerde Bez Parçaları (Gökkuşağı için)

3: Pamuk

4: İğne & İplik

5: Makas

Öncelikle 2. Fotoğrafta  görmüş olduğunuz gibi bir kağıta bulut resmi çiziyoruz ve etrafını kesiyoruz. Bu kesmiş olduğunuz bulutu keçenin üzerine koyarak, keçeyi de aynı boyutlarda bulut şekli olacak şekilde, etrafını çiziyoruz ve o çizdiğimiz yerlerden kesiyoruz. Bu Kestiğimiz parçadan 2 tane olacak. Çünkü bulutun çift tarafını oluşturacağız.

Daha sonra 3. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bulutun gözleri ve ağzı için, siyah ipliğimizle göz ve ağız dikiyoruz. 4. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bulutun alt kısmıyla farklı renklerdeki bezlerimiz hizalı gelecek gibi koyuyoruz ve uçlarından dikiyoruz. Benim site tavsiyem bez parçalarının yönünü resimdekinin tersine yapmanızdır. Çünkü diğer fotoğraflarda göreceksiniz ki bu gökkuşağı renkleri bulutun dışından saçak gibi sarkacaktır.

Bu işlemimizden sonra bulutumuzun diğer tarafını da ön tarafının üstüne gelecek şekilde , yani birbirini tamamlayacak şekilde üstüste koyarak dikiyoruz. Fakat ufak bir kısmını dikmeden önce içine pamuk yerleştiriyoruz. Daha sonra da bu açıklık kısmını dikiyoruz. Bu yapmış olduğumuz oyuncağımızı farklı şekillerde kullanabiliriz. Mesela bebek odasının kapı süsü olarak kullanabiliriz. Ya da bebeğimizin beşiğinin üst tarafından sarkıtarak, bebeğimizin ilgisini çekecek bir oyuncak yapabiliriz. Ya da isterseniz, direk bebeğimize el yapımı bir oyuncak olarak kullanmasına izin veririz (= Tercih sizin (= Farklı şekillerde kullanan ziyaretçilerimiz yorum kısmına ne şekilde değerlendirdiklerini ekleyebilirler…

keceden_bulut_ve_ve_gokkusagi_yapimi1

keceden_bulut_ve_ve_gokkusagi_yapimi2

keceden_bulut_ve_ve_gokkusagi_yapimi3

keceden_bulut_ve_ve_gokkusagi_yapimi4

keceden_bulut_ve_ve_gokkusagi_yapimi5

keceden_bulut_ve_ve_gokkusagi_yapimi6

You may also like...