Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulma Maskeleri

Siyah Noktalardan Doğal Yollarla Kurtulma  Maskeleri Tarifleri

Bugün de sizlere burun ve etrafında bolca bulunan siyah noktalardan kurtulmak için hangi maskeleri yapacağınızı anlatacağız. Herkesin siyah nokta olarak bildiği komedonlar,kıl foliküllerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan ve yüzeyleri koyu renkte yada siyah olan bir cilt problemidir.Aynaya çok yakından baktığımızda farkettiğimiz,hatta  sinirlerimizi bozan siyah noktalardan kurtulmak aslında hiçte zor değil.Kozmetik dünyasının ürettiği pahalı kremleri almak yerine evde yapabileceğiniz,doğal ürünlerle kurtulmak en mantıklısı.

Yumurta Beyazı Maskesi Yapımı:

Siyah noktalı bölgeye yumurta beyazını ince bir tabaka olarak sürün ve biraz kurumasını bekleyin.Kuruduktan sonra bir kere daha sürün ve kurumasını bekleyin.Bu işlemi bir kez daha uyguladıktan sonra 10-15 dakika yüzünüzde bekletin ve ılık suyla yıkayın.

dogal_yollarla_siyah_noktalardan_kurtulma_maskeleri

Bal Maskesi Yapımı:

Bal,antibakteriyel ve antiseptik özelliği olan bir gıdadır.Siyah nokta tedavisi için ideal bir besindir.Yapmanız gereken siyah noktalı bölgeye parmağınızla ince bir tabaka olarak sürmek ve hafif masaj yaparak desteklemek.10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.Bu maskeyi günlük kullanabilirsiniz.

Kil Maskesi Yapımı:

1 yemek kaşığı kili suyla macun kıvamına getirin ve siyah noktalı bölgeye sürün.15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Karbonat Maskesi Yapımı:

Yüzünüzü temizledikten sonra, karbonat ve suyla hazırladığınız maskeyi siyah noktalı bölgeye uygulayın.10 dakika bekletin.Daha sonra ılık suyla durulayın.Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

dogal_yollarla_siyah_noktalardan_kurtulma_maskeleri2

Yulaf Ezmesi Maskesi Yapımı:

Yulaf ölü hücreleri temizler ve siyah noktanın oluşumunu engellemek için sebum salgısını düzenler.Eğer bu yöntemi kullanacaksanız yulafları bir gece suda bekletin ve suda kaynatın.Macun kıvamını alınca soğumasını bekleyin.Soğuttuktan sonra cildinize uygulayın ve 15- 20 dakika bekletin.Daha sonra ılık suyla yıkayın. Eğer cildiniz yağlı ise haftada 2 kez,kuru ise 1 kez uygulamanızı öneririm.

Limon Suyu Maskesi Yapımı:

Limon ölü hücreleri temizleyen sitrik asit içerir.Ayrıca sahip olduğu C vitamini sayesinde antioksidan özelliğine sahiptir ve kollojen üretimini uyarır.Ciltteki istenmeyen bir çok şeyi düzenlemeye yardımcı olur.Maske için bir limonu sıkın ve pamuk yardımıyla problemli bölgeye uygulayın.Yaklaşık 10 dakika kurumasını bekleyin ve ılık suyla durulayın.Bu maskeyi haftada en az 3 kez uygulayın.