Sivilce İzleri İçin Maske Yapımı

AKNE İZLERİ İÇİN MASKE

Malzemeler:

  • 1 yumurta sarısı
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı badem yağı

Maske için malzemeleri küçük bir kaseye alın ve köpük olana kadar çırpın. Maskeyi parmaklarınızla yüzünüze dairesel hareketler yaparak sürün. Maskeyi yüzünüzde 15 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın. Yüzünüz de maske varken çok hareket ettirmemeye özen gösterin.

sivilce_izleri_icin_maske_yapimi

Maskenin içerisindeki yumurta sarısı cilt hücresini nemlendirmek için kilit rol oynayan su ve yağlardan oluşur. Yumurta sarısı kuru ve pul pul olan ciltler için oldukça işe yarar. Yumurta sarısının içindeki protein deri dokusunun yapı taşıdır ve elastiklik ve onarıcılık kazandırır. Yumurta sarısının içindeki A vitamini sayesinde, kuru pul pul dökülen derinin iyileşmesini sağlar. Yumurta sarısının içindeki B2 vitamini sayesinde serbest hücrelere karşı korur. Yumurta sarısının içindeki B3 vitamini sayesinde yaralı derinin tedavisinde rol oynar. Yumurta sarısının içindeki Çinko sayesinde cildin yaşlanmasını yavaşlatır ve akne, sivilce tedavisine yardımcı olur.

Maske içindeki bal, antibakteriyel ve antiseptik özelliğe sahiptir. Ayrıca cilde nem kazandırma özelliğine de sahiptir.

Maske içerisindeki badem yağı sayesinde yüzünüzdeki akneleri tedavi eder. Kuru ve pul pul dökülen cildinizi onarır. Ayrıca bütün cilt tipleri için besleyici özelliğe sahiptir.