Sivilcelerden Kurtulmak İçin Evde Maske Yapmak

Sivilcelerden Kurtulma Yolları – Doğal Maske Tarifi

Akne diğer bir deyişle sivilce hemen hemen her yaştan insanı etkileyen bir cilt problemi.Aşırı uykusuzluk , çok fazla stres ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları akneyi tetikleyen etkenlerden. Herkesin korkulu rüyası sivilcelerden kurtulmak düşünüldüğü kadar zor değil.İlaç kullanmadan evde olan çok basit doğal malzemelerle yapacağınız kürlerle bebeksi bir  cilde kavuşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Küçük bir kase
  • Yarım taze limon
  • 1 yada 2 çorba kaşığı karbonat
  • 1 çorba kaşığı bal

yagli_ciltler_icin_kil_maskesi_yapimi2

Öncelikle limonun suyunu çıkarın ve kaseye boşaltın.Daha sonra balı ekleyin.Son olarak karbonattan bir kaşık ekleyin ve kasede karıştırın. Macun kıvamına ulaşması gerekli maskenin.Cıvık olup olmamasına göre karbonat ekleyin.Macun kıvamında ise 1 kaşık karbonat yeterlidir.Macun kıvamında değilse artırmalısınız karbonat miktarını.

Hazirladiginiz maskeyi uygulamadan önce makyajı, kiri güzel bir şekilde temizlemelisiniz.Daha sonra hazırladığınız karışımı problemli bölgeye dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. 10 ila 20 dakika arasında bekletin.

Peki zaman ayarlamasi nasil olacak? Diye düşünüyorsanız işte cevabı: Zaman ayarlaması için maskenin yüzünüzde karincalanma hissi ve sıkma hissi oluşturmasına göre ayarlayabilirsiniz.

Son olarak maskeyi ılık su ile yıkayarak çıkarın.Problemli bölgedeki değişimi birkaç kullanım sonrasında farkedeceksiniz.