Yüzdeki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maske Yapımı

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maskeler

Akne birçok kişinin sinirlerini bozan ve birçok tedavi yöntemine başvurduğu bir yapıdır. Aknenin oluşumunun çok fazla nedeni var. Özellikle beslenme hatalarından meydana gelebiliyor olsa da asıl önemli olan oluşmuş akneden nasıl kurtulmak gerekir onu bilmek. Akne birçok kişinin yok etmek için kimyasallara servet ödediği bir yapıdır. Vereceğimiz maskelerin malzemelerinin çoğu evinizde var zaten. Bu maskeleri hem evde yapabileceksiniz hem de doğal olacak.

sivilce_izleri_icin_maske_yapimi2

 

Karbonat ve su maskesi: Bu maske evde yapabileceğiniz çok basit ve çok etkili bir maskedir. Karbonat içerisine biraz su ekleyin. Suyu ince bir hamur kıvamına gelene kadar ekleyin. Yaptığınız maskeyi yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Maske kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada birkaç kere uygulayabilirsiniz. Gerçekten sonuca sizde inanamayacaksınız.

Yumurta beyazı ve limon suyu maskesi: İlk yapacağınız işlem bir yumurtanın beyazını sarısında ayırmak. Yumurtanın beyazına yarım limon suyu ekleyip iyice çırpın. Çırpma sonunda maskeniz köpük gibi bir hal almalı. Yüzünüzü güzelce yıkayın çünkü yüzünüzdeki porlar açılmış olacak ve istediğimiz sonuca daha çabuk ulaşacaksınız. Daha sonra yüzünüze hazırladığınız maskeyi uygulayın. Yarım saat kurumasını bekletin ve ılık su ile durulayın.