İngilizce Öğrenmek Sizin Elinizde

Dil öğrenimi hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Özellikle iş yaşamımız da yabancı dil pek çok kapının açılmasını sağlamaktadır. Her okul mezunu olan kişiler iş arayışına girdikleri zaman ilk karşılarına yabancı dil çıkmaktadır. Bu yüzden dil öğrenimini kısa zamanda tamamlamak gerekir. Hayatımızın her aşamasında İngilizce öğrenebiliriz. Bu konu da her yaş grubunda hitap eden bir eğitim sistemine sahip olan Konusarakogren.com pek çok kişi tarafından bulunmaktadır. İnternet üzerinden verilen eğitim öğrencilerin istedikleri zaman aralığında verilmektedir. Ders programının yoğunluğu öğrencinin yoğunluğuna bağlı olarak ayarlanmaktadır. Ders sırasında öğrencinin konuşması sağlanarak hızlı ve pratik bir öğrenim sağlanmaktadır. Ders boyunca merak edilen tüm sorular hocalara sorulabilir. Birebir olarak verilen eğitim sayesinde öğrencilerin hataları anında fark edilerek düzeltme sağlanır. Böylece hatasız öğrenim sağlanarak dersler daha zevkli hale gelmektedir.

İngilizce öğreniminde günlük olarak kullanılan pek çok cümle bulunmaktadır. İngilizce de Pratik İngilizce cümleleri öğrenilerek kolay kullanım sağlanmaktadır. Bu cümleler sayesinde İngilizceniz iyi durumda olmasa bile İngilizce olarak kendinizi ifade edebilirsiniz. Bu cümlelere baktığımız da ise Merhaba- Hello, Günaydın- Good morning, Tünaydın- Good afternoon, İyi günler- Have a nice day, İyi akşamlar- Good evening, İyi geceler- Good night, Bir şey değil- You’re welcome, Nasılsınız?-How are you?, Affedersiniz- Excuse me, Acıktım- I’m hungry, Kayboldum- I’m lost, Önemli- That’s important , Hoş geldiniz- Welcome, Yine görüşürüz- See you later, Acele et- Hurry up, Bilmiyorum- I don’t know, Bana yardım edin- Help me, Elimde var- yes, on hand, Adınız ne?- What’s your name?, Nerelisiniz?- Where are you from?, Nerede kalıyorsunuz ?- Where are you staying? ,Tanıştığımıza memnun oldum -Nice to meet you şeklinde pek çok bilgi bizleri beklemektedir. Daha çok cümleyi de kendinizi geliştirerek öğrenebilirsiniz.

konusarak_ingilizce_ogrenme

İnglizce öğreniminde özellikle kelime öğrenimi çok önemlidir. Kelime haznesinin fazla olması daha çok cümle kurmamızı sağlayacaktır. Bu yüzden kelime ezberlemeye özen göstermelisiniz. İngilizce de en çok kullanılan İngilizce kelimelere baktığımız da ise pek çok kelime bizleri karşılamaktadır. Bu kelimelerden bazılarını sıralamak gerekirse; yard- bahçe, yellow- sarı, yes- evetv- no- hayır, okey- tamam, young- genç, yet- henüz, walk- yürümek, wash- yıkamak, water- su, wear- giymek, teacher- öğretmen, western- batılı, wife- eş, window- pencere, door- kapı, table- masa, man- erkek, woman- kadın, wood- ağaç, bed- yatak, written- yazılı, view- görüş, vilage- köy, visit- ziyaret, voice- ses, sail- yelken açmak, saw- testere, school- okul, bus- otobüs, car-araba, score- skor, sea- deniz, air- hava, see- görmek, sent- gönderilmiş, she- o (kadın), he- o (erkek) ve daha pek çok kelimeye ulaşmak mümkündür. Bu konu da siteden de bilgi alabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm kelimeleri siteden öğrenebilirsiniz.