Ahududu ve Labneli Fırıldak Milföy Tarifi | Adım Adım Yapılışı

Başlı başına sofraya bir renk katan ve lezzetiyle de damakları süsleyen misafirlerimizi şaşırtacağımız bu ahududu ve labneli rüzgar gülü milföyleri nasıl yaptığımızı sizlerle paylaşıyoruz. Sizler de evlerinizde gayet kolay olan bu milföyleri yapabilirsiniz.

Ahududu ve Labneli Fırıldak Milföy Yapmak İçin

Malzemeler:

Yumuşatılmış 1 paket krem peynir,
1/3 bardağı şeker
2 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı limon kabuğu rendesi
2 çay kaşığı vanilya ekstresi
Çözülmüş 1 paket dondurulmuş milföy
1/2 bardağı ahududu reçeli
1 1/2 bardak taze ahududu
1 büyük yumurta

Yapılışı:

İlk olarak ahududu, ahududu reçeli ve yumurta dışındaki bütün malzemelerimizi derin bir kapta mikser yardımıyla topaklık kalmayıncaya kadar çırpıyoruz.

cream-cheese-pastries

Daha sonra çözülmüş milföy hamurlarını aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi 4 tanesini birleştirerek kare şeklinde diziyoruz. Ve ortalarına bir yemek kaşığı kadar mikserle hazırladığımız karışımı koyuyoruz. Karışımın üzerine bir miktar da ahududu reçeli koyup üzerini bir kaç ahududu ile süslüyoruz.

fruit-breakfast-pastries

Daha sonra aşağıdaki şekilde de görüldüğü gibi milföylerin baş kısımlarını tam ortaya doğru katlayıp tekrar açılmaması için birbirine sabitliyoruz. Üzerine yumurta sarısı da sürdükten sonra önceden ısınmaya bıraktığımız fırında yaklaşık 180-200 derece sıcaklıkta pişiriyoruz. Üst kısmı kızardığında ocaktan alabiliriz.

raspberry-cheese-pastries-recipe

Kolay gelsin ve şimdiden afiyet olsun…