Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi Yapımı

Yağlı Ciltlere Özel Kil Maskesi Tarifi

Bu yazımızda yağlı ciltlere sahip olanların kolaylıkla uygulayabileceği bir maske tarifi vereceğiz. Yağlı cilt sivilce oluşumuna en çok meyilli olan bir cilt türüdür. Fotoğraflarda parlama yapması nedeniyle de en çok rahatsızlık veren görünümler arasındadır. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve yüzünüzün yağ dengesini sağlamak istiyorsanız, bu maske tam size göre. Ayrıca evde yapabileceğiniz doğal şeylerden oluşan bir karışım olan bu maskeyi yapmak da çok kolay. Yapacağınız maske içerisinde kil, süt ve balı barındırıyor.

Eski çağlardan beri kullanıla gelen kilin faydaları saymakla bitmiyor. Kil yüzünüzdeki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olacak ve sivilce, tahriş ve çil gibi izlerin temizlenmesine yardımcı olacak. Gözenekleri açma özelliği nedeniyle cildinizdeki porları açacak ve cildiniz nefes alacak. Ayrıca daha sağlıklı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacak.

Yapacağınız maskede bulunan bal, antibakteriyel ve antiseptik özelliği olan bir gıdadır. Bu nedenle ciltte oluşacak iltihap tedavisi içinde oldukça önemlidir. Ayrıca cilt problemleri tedavisi için ideal bir besindir. Balın nem kazandırma özelliği sayesinde doğal yollarla cildinize nem kazandırmış olacaksınız.

Maskede bulunan diğer bir besin olan süt sayesinde cildiniz beslenecek ve daha sağlıklı bir yapıya ulaşacak.

yagli_ciltler_icin_kil_maskesi_yapimi

Kil Maskesi İçin Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı kil
  • 1tatlı kaşığı süt
  • 1 tatlı kaşığı bal

Öncelikle kili kaseye alın, üzerine sütü ve balı ekleyin. Hepsini homojen bir karışım olana kadar karıştırın. Oluşturduğunuz karışımı yüzünüze sürün ve 10- 15 dakika kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile cildinizi çok tahriş etmeden yıkayın. Cildinizdeki değişimi ilk uygulamadan sonra bile fark edeceksiniz.